laid-back...

Monday, February 28, 2005

Aiguille du Midi - Arête des Cosmiques harjalt

Laupäeva hommikuks koos muude talvist koolivaheaega veetvate massidega Chamonix'sse (1042m). Päevaks suuri plaane peale chillimise polnud, mis ka Le Montenversis (1913m) ja sealt avaneva vaatega jääliustikule (Mer De Glace), päikese ja kuldnokkadega ka täitsa kenasti õnnestus.Eile oli aga siis põhipäev. Enne seitset üles, peale kaheksat siit gondliga Aiguille du Midi'le (3842m)Siis kassid esimest korda elus alla ja Mont Blanc'i massiivi kõige lihtsamale matkale: alla liustikule, ümber mäe ja siis Arete des Cosmiques harja pidi tagasi Aiguille du Midi peale üles.

Ilm ei tundunud alguses just kõige meeldivam: -25 kraadi ja veidi tuult:

Aga varsti tuli päike välja ja kõik oli tres bonne, ka mäe seisukord, välja arvatud mu enda füüsiline võimekus - esimese tõsise tõusu peal võttis ikka hinge päris kinni. Pärast oma tempos asja tehes oli juba okei. Siit ka giidi õpetus, et käia võimalikult sirgelt - seda rohkem hõredat õhku jõuab sinuni. Giid oli üldse tore tüüp, suguvõsa ametit pidamas vist, sest juba tüübi vanaisa oli sealsamas mingi tõusuraja 1941 esimest korda roninud. Teist õpetust - kassidega mitte väga kõrgelt astuda - oleks kah võinud tähelepanelikumalt kuulata - pärast lappisin pükstes kolm auku...Lahe päev oli, tehnilisem ja raskem, kui ma ootasin, aga ikkagi tore.

Mitte küll päris kõigi teiste jaoks - keegi (vist off-piste suusatajatest) oli jäälõhesse kukkunud ja päästekopteri meeskond tegeles siis asjaga. Sel aastal olevat vähe lund, lumesillad tavalisest nõrgemad ja seepärast ka risk suurem...

0 Comments:

Post a Comment

<< Home